„Zaprogramuj przyszłość”

„Zaprogramuj przyszłość” w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach. Jest to projekt, dzięki któremu blisko 20 000 uczniów klas 1-3 szkół podstawowych z niewielkich miejscowości nauczy się podstaw programowania i rozwinie umiejętności cyfrowe w praktyce.

Jest to inicjatywa Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzowie Kodowania. Organizacje prowadzą ją wspólnie w ramach 9 projektów regionalnych, które uzyskały dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Aby umożliwić wykorzystanie nowej wiedzy w praktyce naszym uczniom otrzymaliśmy nowoczesne zestawy edukacyjne. Zawierają one roboty, zestawy mechatroniczne, tablety dla nauczycieli i uczniów przeznaczone do nauki programowania oraz maty do kodowania bez prądu.

**Jesteś tutaj: **Home Aktualności Rok szkolny 2017-2018 „Zaprogramuj przyszłość”