Oddziały przedszkolne

Kodowanie

Zerówka bawi się ucząc, a uczy bawiąc. W grudniu dzieci z oddziału przedszkolnego zaczęły ze swoim wychowawcą programować. Naukę rozpoczęli od zabaw na dywanie z matą, czyli od kodowania. Zabawa sprawiła dzieciom bardzo dużo radości.

Górnik

Dziś Barbórka! Podczas spotkania z Górnikami, na podstawie ich doświadczeń, górniczych legend i opowieści oraz naturalnych eksponatów, dzieci mogły bliżej poznać górnicze tradycje, pracę górników i różne akcesoria. Szczególnie chętnie mierzyły czapkę górniczą „czako”, kalosze i kask, w których pozowały do zdjęć. Spotkanie okazało się niezwykle ciekawe dla  przedszkolaków, gdyż na pytanie „Kto chce zostać górnikiem?” - podniósł się las rąk z okrzykiem „ja”!!! Na zakończenie dzieci podziękowały Gościom za spotkanie wierszami i książeczkami wykonanymi przez dzieci, a Górnicy odwdzięczyli się miłymi słowami i obdarowali wszystkich słodyczami.

Konkurs recytatorski

Dnia 5 grudnia w zerówce odbył się klasowy konkurs recytatorski. Dzieci miały możliwość wystąpić przed publicznością, którą byli ich koledzy i koleżanki.  Każde dziecko, które wystąpiło otrzymało nagrodę i ogromne brawa. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Andrzejki

Dnia 30 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Andrzejki. Tego dnia w salach na dzieci czekały niesamowite  emocje i przeżycia. Tym razem wszystkie przedszkolaki mogły, jeśli tylko chciały, zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Do tego celu posłużyła, najbardziej znana andrzejkowa wróżba – lanie wosku, oraz inne wesołe zabawy, tańce i liczne konkursy. Czy te wróżby się spełnią – przyszłość pokaże, ale pewne jest to, że uroczystość przyniosła dzieciom wiele radości oraz  była okazją do wspólnej zabawy.

Śniadanie daje moc

W listopadzie dzieci z oddziału zerówki robiły wspólnie z wychowawcą zdrowe śniadania na stołówce szkolnej. Każde dziecko przygotowało sobie samodzielnie zdrową i smaczną kanapkę, którą potem zjadło na drugie śniadanie. Dodatkowo w tym dniu dzieci porozmawiały o zdrowych produktach i zapoznały się z Piramidą Zdrowego Żywienia.

Święto dyni

31 października zerówka wzięła udział w obchodach Święta Dyni. Tego dnia dzieci przyszły ubrane w stroje z elementami pomarańczowego. Razem z uczniami klas 1-8 wzięły udział w zabawie podczas Dyniowego Balu. Dzieci tańczyły przy muzyce, brały udział w dyniowych rozgrywkach sportowych oraz malowały plakaty. Dzień spędziły bardzo aktywnie i pomarańczowo.

Święto zmarłych

31 października W nawiązaniu do zbliżającego się Święta Zmarłych dzieci z zerówki  odwiedziły cmentarz. Celem wizyty było  zapalenie zniczy i chwila zadumy nad grobami zmarłych, a także poznanie tradycji. Dzieci złożyły znicz pod Grobem Żołnierzy.

Wizyta w kinie

Dnia 16 października zerówka wybrała się do kina Helios na seans „Hotel Transylwania 3”. Dzieci miały okazję obejrzeć bajkę o szalonej rodzince potworków, która ponad wszystko kochała się mimo różnic. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem bardzo dobrze spędzonego przedpołudnia. Po seansie dzieci spędziły czas w parku zbierając skarby jesienne i ciesząc się piękną pogodą.

Światowy Dzień Zwierząt w zerówce

Dnia 4 października przedszkolaki z zerówki obchodziły Światowy Dzień Zwierząt! Dzień był bardzo aktywny w zabawy i pomysły na uczczenie tego przyjacielskiego święta. Dzieci wraz z wychowawczynią porozmawiały o ważnych zasadach obchodzenia się z pupilami, idącej za tym odpowiedzialności oraz potrzeby pomocy zwierzętom w schroniskach. Na koniec wykonały fantastyczne prace plastyczne z wybranymi przez siebie zwierzętami.

**Jesteś tutaj: **Home Oddziały przedszkolne